Menu

Úprava vody v soukromém bazénu na úrovni veřejného – pomocí středotlaké UV lampy ProfiPure

Znáte ten typický chlórový zápach, který Vás při vstupu do bazénu praští do nosu? Ten je způsobený takzvaným vázaným chlórem. Jak chlór z vody odstranit a zároveň zvýšit kvalitu vody v soukromém bazénu?

Kvalitní úprava bazénové vody bývá při výstavbě bazénů často podceňována. Není tedy výjimkou, že majitelé nových bazénů musejí technologii na úpravu vody záhy vyměnit za jinou, kvalitnější, anebo doplnit o další zařízení. Nejčastějším důvodem bývá vysoký obsah chlóru ve vodě, který sice zajišťuje to, že v bazénu nerostou řasy, na druhou stranu ale způsobuje pobyt v bazénu nepříjemným. Chlór se skládá z vázaného a volného chlóru. Na vině je chlór vázaný, přesněji řečeno jeho složka trichloramin.

Zmiňovaný trichloramin je původcem snad všech důvodů, proč si lidé neužívají koupání v bazénu tak, jak by mohli. Kromě výrazného štiplavého zápachu, pálení a červenání očí, způsobuje také vysychání kůže a může být i zdrojem alergií či astmatu.

Jde tyhle nepříjemné projevy odstranit? A jde to za rozumné peníze?

Ano, je to možné. A to pomocí středotlaké UV lampy. Ty jsou již mnoho let ozkoušené v praxi na veřejných bazénech a jejich použití je dokonce zakotveno v německé bazénové normě, která udává směr i pro ostatní státy. Středotlaká UV lampa je jediným UV zařízením, které dokáže snížit obsah vázaného chlóru a jsou jednou z nejlepších technologií na úpravu bazénové vody.

Ale tyto středotlaké UV lampy pro veřejné bazény jsou samozřejmě mnohem větší, než je zapotřebí pro soukromý bazén či vířivku, a tím pádem i mnohem dražší. A právě z těchto důvodů vyvinula firma Lifetech, jako jediná na světě, zařízení, které vyhovuje potřebám majitelů privátních bazénů a umožňuje jim získat kvalitu Olympijského bazénu u nich doma. ProfiPure UV je velmi kompaktní, jednoduché na instalaci a spolehlivě odstraňuje chlór, přesněji tedy trichloramin, z jakékoli bazénové vody. Kromě toho vodu výborně dezinfikuje, a to permanentně. ProfiPure UV umožňuje kvalitu bazénové vody bez limitů.

Lifetech

Navrhujeme a vyrábíme celou řadu ultrafialových nízkotlakých a středotlakých systémů, AOP zařízení i generátorů ozonu, které budou vašimi společníky v ekologickém čištění vody a vzduchu.

Více na lifetechozone.com